Reklama

Reklama

Prezydent Indonezji u Putina: Przekazałem mu przesłanie Zełenskiego

- Przekazałem przesłanie prezydenta Zełenskiego prezydentowi Putinowi - powiedział prezydent Indonezji na konferencji prasowej w stolicy Rosji. Joko Widodo pojechał do Moskwy po tym, jak dzień wcześniej odwiedził Kijów i rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent Indonezji wyraził "gotowość do pomocy" w rozpoczęciu komunikacji między dwoma przywódcami.

Podczas konferencji prasowej w Moskwie prezydent Indonezji Joko Widodo powiedział, że przekazał wiadomość od ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego rosyjskiemu przywódcy Władimirowi Putinowi. 

Indonezja współpracuje z Rosją

Widodo nie ujawnił jednak, jaką dokładnie wiadomość przekazał na Kremlu - informuje BBC. Prezydent Indonezji dodał, że wyraził "gotowość do pomocy" w rozpoczęciu komunikacji między dwoma przywódcami.

Widodo poinformował, że Indonezja będzie nadal współpracować z Rosją. Z kolei Putin powiedział dziennikarzom, że Rosja jest przygotowana, aby zaspokoić zapotrzebowanie Indonezji na nawozy, na podaż których wpłynęła wojna w Ukrainie i zachodnie sankcje.

Reklama

Szczyt G20: Obecność Ukrainy zależna od listy zaproszonych

Przywódca Indonezji jest obecnym prezydentem państw G20 i członkiem grupy kryzysowej ONZ, powołanej w celu przeciwdziałania zagrożeniu globalnym głodem w wyniku wojny.

Widodo zaprosił Zełenskiego na listopadowy szczyt G20 na Bali. Ukraiński prezydent odpowiedział, że jego obecność będzie zależeć od tego, kto jeszcze się tam zjawi. Rosja jest członkiem G20, w związku z czym spodziewana jest także obecność Władimira Putina.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy