Reklama

Reklama

Prezydent Andrzej Duda jest w Ukrainie. Wygłosi orędzie w Radzie Najwyższej

Prezydent Andrzej Duda złoży w niedzielę wizytę w Kijowie; wygłosi przemówienie przed Radą Najwyższą Ukrainy i spotka się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Kancelaria Prezydenta poinformowała w nocy z soboty na niedzielę o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie.

Pierwsze przemówienie głowy obcego państwa od początku inwazji

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej przekazał, że prezydent wygłosi przemówienie przed Radą Najwyższą Ukrainy. "Będzie pierwszą głową państwa, która w ten sposób została uhonorowana od początku wojny" - mówił Kumoch.

"W swoim wystąpieniu prezydent z pewnością odwoła się do historii polsko-ukraińskiej, ale przede wszystkim odda hołd tym, którzy walcząc w obronie Ukrainy, walczą w obronie Europy" - powiedział prezydencki minister.

Reklama

Zapowiedział także, że prezydent spotka się w cztery oczy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Przewidziano również rozmowy dwustronne delegacji.

Druga wizyta Dudy w Kijowie w czasie wojny z Rosją

Polski przywódca złożył już w połowie kwietnia - razem z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy: Alarem Karisem, Egilsem Levitsem i Gitanasem Nausedą - wizytę w Kijowie, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Media: Serbia wśród 10 krajów znad Adriatyku potępiających inwazję Rosji

Prezydenci odwiedzili też wówczas podkijowskie miejscowości - Buczę, Borodziankę i Irpień, gdzie miały miejsce masowe zbrodnie wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy