Reklama

Reklama

Premier i pierwsza dama Ukrainy spotkali się z królem Karolem III

Premier Ukrainy Denys Szmyhal i pierwsza dama Ołena Zełenska spotkali się w poniedziałek w Londynie z brytyjskim królem Karolem III. Szmyhal i Zełenska w Wielkiej Brytanii uczestniczyli w pogrzebie królowej Elżbiety II.

"Miałem zaszczyt spotkać się z Jego Wysokością Królem Karolem III w Pałacu Buckingham. Razem z Pierwszą Damą Ołeną Zełenską złożyliśmy kondolencje w imieniu Prezydenta, rządu i narodu ukraińskiego w związku z śmiercią królowej Elżbiety II" - napisał Szmyhal na Telegramie.

Dodał, że oboje podziękowali za stałe silne wsparcie Ukrainy ze strony Wielkiej Brytanii i osobiście króla. "Podkreśliłem, że naród ukraiński z radością powita w przyszłości króla Karola III w naszym kraju" - napisał Szmyhal.

Wcześniej Szmyhal poinformował, że podczas wizyty w Wielkiej Brytanii spotkał się z przewodniczącym brytyjskiej Izby Gmin sir Lindsayem Hoylem.

Reklama

W niedzielny wieczór Denys Szmyhal, Ołena Zełenska oraz ambasador Ukrainy w Wielkiej Brytanii Wadym Prystaiko wraz z żoną złożyli hołd zmarłej królowej w Westminster Hall.

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Elżbieta II zmarła 8 września na zamku Balmoral w wieku 96 lat. W poniedziałek odbyły się uroczystości pogrzebowe, którego ostatnią częścią było złożenie trumny z jej ciałem do grobu w kaplicy pamięci Jerzego VI w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. W tym uczestniczyła tylko rodzina królewska. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy