Reklama

Premier Estonii o pomocy dla uchodźców z Ukrainy: Finlandia może pomóc bardziej

W Estonii nie było jeszcze nowej fali uchodźców z Ukrainy, ale nasz kraj nie będzie w stanie pomagać nowo przybyłym na takim poziomie, jak wcześniej - powiedziała we wtorek premier Estonii Kaja Klass. Jak dodała, po rozmowach z Finladnią, wie, że są w stanie bardziej pomóc Ukraińcom. Wypowiedź premier została wykorzystana przez propagandowe media w Rosji, by szerzyć narrację, z której wynika, że "Estonia nie przyjmie więcej Ukraińców".

- Rosja bombarduje infrastrukturę cywilną, infrastrukturę energetyczną, próbując uczynić życie w Ukrainie niemożliwym, wszyscy skłaniamy się ku temu, że będzie kolejna fala uchodźców - przekazała w rozmowie z estońskim radiem 4. 

Kaja Klass: Nie jesteśmy pomóc na takim samym poziomie, jak pomagaliśmy wcześniej

Premier Estonii została także zapytana, czy zgadza się z ministrem spraw zagranicznych Urmasem Reinsalu, który w obawie przed nową falą uchodźców z Ukrainy, powinna zostać zamknięta granica

- Rozmawialiśmy z Finlandią, że naprawdę nie jesteśmy w stanie na tym samym poziomie pomagać uchodźcom z Ukrainy, Finowie powiedzieli, że mogą przyjąć ich więcej. Nie wyobrażam sobie, że powiemy komuś na granicy, by wracał. Możemy jedynie powiedzieć, że nie jesteśmy pomóc na takim samym poziomie, jak pomagaliśmy wcześniej, ale wiemy, że Finlandia może pomóc bardziej - mówiła. 

Reklama

Jak dodała, w Estonii nie ma już mieszkań ani ofert pracy dla uchodźców.  

Rosyjskie propagandowe media wykorzystały wypowiedź premier Estonii, do szerzenia narracji, z której wynika, że "Estonia nie przyjmie więcej uchodźców z Ukrainy"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Estonia | rosyjska propaganda | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy