Reklama

Reklama

Pożar magazynu w Nogińsku pod Moskwą. Gasiło go kilkudziesięciu strażaków

Pożar magazynu w Nogińsku pod Moskwą objął teren blisko 2 tys. metrów kwadratowych. Zdjęcia i filmy ze zdarzenia pojawiły się w mediach społecznościowych. Według rosyjskich władz nie było żadnych ofiar i zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia.

Informację o pożarze, do którego doszło w piątek rano potwierdziło proreżimowej agencji RIA Novosti rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. Ogień pojawił się w magazynie parku technologicznego w Nogińsku, na 58. kilometrze autostrady Gorkiego.

Wstępnie informowano, że pożar objął niemal cały magazyn o powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych. Jednak w kolejnej aktualizacji przekazano, że ogień opanowano na 2 tys. metrach kwadratowych.

W akcji gaśniczej brało udział ponad 40 strażaków i 27 jednostek sprzętu. Nikt nie został ranny, ministerstwo zapewniło też, że nie ma zagrożenia rozprzestrzeniania się pożaru.

Reklama

Regularne pożary w Rosji

To tylko jeden z wielu pożarów w Rosji w ostatnich tygodniach. We czwartek doszło do eksplozji w Biełogorodzie, niedaleko granicy z Ukrainą. Lokalne media informowały, że płonie jedna z podstacji energetycznych. Oficjalną przyczyną pożaru miało być "spięcie energetyczne".

Zaledwie dziewięć dni wcześniej, również w obwodzie biełogorodzkim, płonęła inna podstacja energetyczna - tym razem w miejscowości Szebekino.

Z kolei w niedzielę, 9 października w północno-zachodniej części Moskwy zapaliła się 260-metrowa wieża radiowo-telewizyjna.

Czytaj też: Możesz dostać 1,5 tys. zł wsparcia. Na złożenie wniosku zostało 10 dni

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy