Reklama

Reklama

Potężny sukces pod Bachmutem. "Wystarczyło 48 godzin"

Wojska ukraińskie odniosły kolejny sukces. Tym razem udało im się odbić wytwórnię asfaltu w pobliżu Bachmutu. Jak przekazano w informacji, Ukraińcy odzyskali fabrykę w ciągu 48 godzin. Z kolei w obwodzie chersońskim trwa kontrofensywa ukraińska.

Ukraińcy odnoszą kolejne sukcesy na wojnie. Pojawiła się informacja, że wojska ukraińskie wyparły okupantów z wytwórni asfaltu na obrzeżach miasta Bachmut w obwodzie donieckim. 

"Według wstępnych informacji Siły Zbrojne Ukrainy wyparły Federację Rosyjską z wytwórni asfaltu na obrzeżach Bachmutu. Zajęcie tego terenu zajęło Wagnerowcom dwa miesiące, a naszym obrońcom tylko 48 godzin, żeby go odzyskać - przekazuje Tpyxa News na Twitterze. 

Rosjanie opuszczają obwód chersoński

To jeden z wielu sukcesów Ukraińców w ostatnich dniach. W sobotę, 22 października, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że poszczególne oddziały wojsk rosyjskich opuszczają obwód chersoński. 

Reklama

"Według naszych danych przeciwnik całkowicie opuścił miejscowości: Czariwne i Czkałowe, a z Berysławia ewakuowano oficerów i personel medyczny" - głosi komunikat sztabu opublikowany w sobotę wieczorem.

Jak dodano w komunikacie, nasilają się przypadki ograbiania miejscowych mieszkańców przez wyjeżdżających stamtąd Rosjan. Do coraz liczniejszych takich incydentów dochodzi w głównym mieście obwodu - Chersoniu. Rosjanie zabierają mieszkańcom samochody i usiłują przejechać na drugą stronę Dniepru przeprawą promową. 

Ukraina. Kontrofensywa w obwodzie chersońskim

W obwodzie chersońskim, który przylega do anektowanego przez Rosję Krymu, trwa kontrofensywa sił ukraińskich. W czwartek, 20 października, pojawiły się doniesienia, że rosyjscy okupanci przemieszczają sprzęt wojskowy i skład osobowy z prawego na lewy brzeg Dniepru na tle niedawnych sukcesów ukraińskich sił zbrojnych.

Ukraiński sztab generalny podał wcześniej w sobotę, że siły rosyjskie przygotowują okupowany Chersoń do walk ulicznych. Jak przekazano, miasto opuściła duża część mieszkańców, a wojskowi przebierają się w cywilne ubrania i przenoszą do opuszczonych mieszkań.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy