Reklama

Potężne uderzenie w Melitopolu. Piszą o lotnisku

Lokalne władze informują o potężnej eksplozji, jaka miała mieć miejsce na terenie lotniska w Melitopolu. Miasto od końca lutego znajduje się pod kontrolą Rosjan.

Kilka godzin po serii eksplozji, do których doszło w pobliżu lotniska w okupowanym Berdiańsku, na południu Ukrainy, odnotowano potężny wybuch na lotnisku w nieodległym Melitopolu, również kontrolowanym przez siły agresora - powiadomił w czwartek lojalny wobec Kijowa mer Melitopola Iwan Fedorow.

Melitopol. Eksplozja na lotniku

"Weryfikujemy informacje na temat strat wroga" - napisał Fedorow na Telegramie.

Czytaj też: Eksplozje na lotniskach w Rosji. Są ofiary śmiertelne

Reklama

Wcześniej w czwartek przewodnicząca administracji Berdiańska Wiktoria Halicina oznajmiła w rozmowie z portalem Suspilne, że w pobliżu rosyjskiej bazy wojskowej słyszano trzy donośne wybuchy, a następnie jeszcze 15 mniejszych eksplozji. Na miejscu zdarzenia wybuchł duży pożar, wysłano tam niemal wszystkie dostępne w Berdiańsku karetki pogotowia i wozy straży pożarnej.

Melitopol liczył przed rosyjską inwazją około 150 tys. mieszkańców. Miasto zostało opanowane przez wojska agresora na przełomie lutego i marca, kilka dni po inwazji Kremla na sąsiedni kraj. Okupacyjna administracja uznaje od tego czasu Melitopol za nieformalną "stolicę" podbitych ziem obwodu zaporoskiego.

Berdiańsk, 100-tysięczny port nad Morzem Azowskim, znajduje się pod kontrolą wroga od 27 lutego. W drugiej połowie marca ukraińskie siły zniszczyły stacjonujący w tym mieście rosyjski okręt desantowy Saratow, wchodzący w skład Floty Czarnomorskiej. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Melitopol | Rosja | Ukraina | Eksplozja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy