Reklama

Reklama

Poszukiwana Tetiana Kolachenko. Przekroczyła granicę w Medyce i ślad po niej zaginął

Policjanci z Przemyśla szukają Tetiany Kolachenko. Kobieta przekroczyła polsko-ukraińską granicę w Medyce i ślad po niej zaginął. 71-latka to obywatelka Ukrainy.

71-letnia Tetiana Kolachenko pochodzi z Doniecka. W trakcie potężnej fali uchodźczej spowodowanej wojną w Ukrainie kobieta opuściła swój dom i udała się do Polski. 28 lutego o godzinie 3:34 w nocy przekroczyła granicę polsko-ukraińską w Medyce i ślad po niej zaginął.

Kobiety poszukują policjanci z Przemyśla, którzy informują, że 71-latka do tej pory nie nawiązała kontaktu z mężem, który przebywa punkcie recepcyjnym SP nr 14 w Przemyślu. Kobieta nie posiadała dokumentu ani telefonu - czytamy w policyjnym komunikacie.

Reklama

Policja nie ma zdjęcia kobiety. Publikuje rysopis

Policja nie ma zdjęcia kobiety, co mogłoby usprawnić poszukiwania. Podaje za to rysopis. 71-letnia Ukrainka ma 158 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, siwe i długie włosy przeważnie uczesane w kok, a także niebieskie oczy. Funkcjonariusze odnotowują również, że kobiecie brakuje uzębienia. Innych znaków szczególnych nie wyróżniono.

W chwili zaginięcia kobieta ubrana była w ciemną kurtkę do kolan, czarne materiałowe spodnie i jasną chustkę na głowie. "Każdy kto ma wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionej lub informacje, które mogłyby się przyczynić do odnalezienia kobiety, proszony jest o kontakt z przemyską komendą na numer telefonu 47 823 33 25, 47 823 33 10 lub pod nr alarmowy 112. Pomóżmy, by rozdzielona przez wojnę rodzina mogła się odnaleźć" - apelują policjanci.

Wojna w Ukrainie

Od dwóch tygodni w Ukrainie trwa wojna wywołana przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Od tego czasu granicę polsko-ukraińską przekroczyło już 1,33 mln osób. Łącznie z Ukrainy uciekły 2 mln uchodźców.

Fala uchodźcza z Ukrainy to ogromne wyzwanie dla naszego kraju. Choć w miejscowościach przygranicznych organizowana jest wzmożona pomoc, a służby pracują na pełnych obrotach, zagubienie się w takich okolicznościach może zdarzać się coraz częściej.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy