Reklama

Portugalskie media pod wrażeniem Polski. "Siła chroniąca Zachód"

Portugalska stacja SIC Noticias przekazała, że "Polska jest kluczowym państwem udzielającym wsparcia Ukrainie walczącej z Rosją, a zarazem siłą chroniącą Europę Zachodnią przed rosyjską inwazją. Takie stwierdzenie pojawiło się w komentarzach po piątkowym szczycie w Ramstein. Zaznaczono również, że pomoc, która udzielana jest Ukrainie przez europejskich sojuszników jest niewystarczająca.

Władze Polski, jak odnotowała stacja, są jednym z głównych motorów międzynarodowego wsparcia dla walczącej z agresorem Ukrainy.

Pomoc udzielana przez europejskich sojuszników Ukrainie jest niewystarczająca, zaznaczyła portugalska telewizja, podkreślając, że rządy takich krajów jak Włochy, Grecja i Hiszpania, przekazały dotychczas zbyt mało ukraińskiej armii.

Portugalskie media: Polska broni nie tylko Ukrainy, ochrania również Zachód

SIC Noticias ze zrozumieniem przyjęła naciski Warszawy na Berlin w sprawie udostępnienia siłom ukraińskim czołgów Leopard, a jej zdaniem zabiegi polskiego rządu służą nie tylko obronie Ukrainy przed agresorem, ale również zapewnieniu ochrony Europie Zachodniej przed Rosją.

Reklama

"Czy odmowa przekazania czołgów przez Niemcy powstrzyma Polskę przed skierowaniem Ukrainie pomocy militarnej w innej formie? Raczej nie" - oceniła lizbońska stacja, podkreślając, że wojna na Ukrainie wybiega poza granice tego kraju.

"To walka o obronę demokracji liberalnych opartych na gospodarce kapitalistycznej, która służy chronieniu Europy przed upadkiem w otchłań" - podsumowała portugalska telewizja.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Polska | Ukraina | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy