Reklama

Reklama

Pomarańczowy dym nad miastem. Trafiono w cysternę z kwasem

​Rosjanie ostrzelali cysternę z kwasem azotowym w okolicach miasta Rubiżne w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy - poinformował w sobotę po południu szef władz tego regionu Serhij Hajdaj.

"Znowu atak chemiczny! W okolicach Rubiżnego orki znowu trafiły w cysternę z kwasem azotowym!" - napisał Serhij Hajdaj na Facebooku.

Wojna w Ukrainie. Płonie cysterna z kwasem azotowym

Włodasz zaapelował do mieszkańców, by nie wychodzili ze schronów oraz by zamknęli drzwi i okna w pomieszczeniach, w których się znajdują. 

W Rubiżnem wskutek rosyjskiego ostrzału zapaliła się cysterna z kwasem azotowym także we wtorek.

Opary kwasu azotowego mogą zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców. Przy łagodnych zaburzeniach występują objawy zapalenia oskrzeli, łagodnego zapalenia oskrzelików, czy senności.

Reklama

Kwas azotowy nie jest bezpieczny, gdy jest wdychany i gdy dostanie się na skórę i błony śluzowe. W przypadku cięższych powikłań na oczach kwas azotowy powoduje poważne obrażenia z dużą martwicą rogówki i zapaleniem spojówek, co prowadzi do utraty oczu.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy