Reklama

Reklama

Polska "w kolejce do denazyfikacji". Groźby rosyjskiego polityka

Przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej Oleg Morozow odpowiedział na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który w tekście dla "Daily Telegraph" porównał "Russkij Mir" do raka. Rosyjski polityk zagroził, że Polska może być następna "w kolejce do denazyfikacji".

"Oświadczenia polskiego rządu o Rosji 'jako guzie nowotworowym' i odszkodowaniach dla Ukrainy zachęcają Federację Rosyjską do "ustawienia jej w kolejce do denazyfikacji" - powiedział Oleg Morozow, przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej, cytowany przez RIA Novosti. 

"Nie możemy mieć żadnych złudzeń. To nie jest szaleństwo, ale przemyślana strategia, która już otworzyła bramy do ludobójstwa. "Russkij Mir" to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy. Dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię" - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w tekście dla "Daily Telegraph".

Reklama

Żaryn: Uaktywnił się polityczny błazen

Na słowa Morozowa odpowiedział rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Rosyjskiego polityka nazwał "politycznym błaznem".

"Uaktywnił się kolejny polityczny błazen, który w imieniu Kremla próbuje zastraszać Polskę i wymuszać na władzach RP, by nie mówiły światu o rosyjskich zbrodniach, wojnie Rosji przeciwko Ukrainie i rosyjskich zagrożeniach dla pokoju w Europie" - napisał na Twitterze. 
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy