Reklama

Polska liderem prestiżowego rankingu. Wyprzedziliśmy 22 inne kraje

Polacy mają powód do dumy. W najnowszym rankingu amerykańskiej stacji CNN nasz kraj znalazł się na pierwszym miejscu listy kierunków turystycznych, które warto odwiedzić w 2023 roku. Lista różni się nieco od typowych, podróżniczych przewodników, ponieważ zamiast konkretnych regionów, zabytków czy atrakcji, twórcy rankingu jako powód wizyty wskazali solidarność okazaną przez Polskę zaatakowanej Ukrainie.

"Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Powodem jest okazanie solidarności z krajem, który z kolei okazał solidarność narodowi ukraińskiemu" - napisano w uzasadnieniu przygotowanym przez redakcję CNN Travel.

Ranking CNN. Zachęcają do wizyty w Polsce "ze względu na solidarność"

W opisie wyjaśniono, że Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż jakiekolwiek inne państwo, a wojna tocząca się za wschodnią granicą chwilowo zmniejszyła liczbę turystów odwiedzających nasz kraj.

"Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wypad do miast takich jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań - setki kilometrów od granicy z Ukrainą - czy też na ucieczkę od wszystkiego w lasy, jeziora, góry i na wieś - teraz masz okazję zrobić poprzez ten urlop coś dobrego" - podkreśliła amerykańska stacja.

Reklama

Tuż za Polską w pierwszej trójce rankingu CNN znalazł się stan Australia Zachodnia i brytyjski Liverpool. Dalsze lokaty zajęły kolejno: amerykańskie miasto Charleston w Karolinie Południowej, Wilno, Fidżi, brazylijskie miasto Manaus, Saloniki, Rwanda i Goeteborg, który zamyka pierwszą dziesiątkę.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Podróże | Turyści | turystyka | cnn | CNN o Polsce | ranking CNN | Ukraina | Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy