Reklama

Reklama

Pod Bachmutem Ukraińcy zestrzelili rosyjski samolot

W sieci pojawiło się kolejne nagranie z udanej ukraińskiej kontrofensywy. Tym razem Ukraińcy zadali cios rosyjskiemu lotnictwu. W pobliżu miasta Bachmut obrońcy zestrzelili samolot wojskowy najeźdźców.

Nagranie ze zestrzelenia rosyjskiego samolotu wojskowego zostało wykonane przez jednego z ukraińskich obrońców służących w pobliżu miasta Bachmut w obwodzie donieckim.

Ukraińska kontrofensywa trwa

To nie pierwszy sukces armii w posuwającej się naprzód ukraińskiej kontrofensywie.

Jak poinformował w czwartek Sztab Generalny Sił Zbrojny Ukrainy Rosjanie od początku wojny stracili 74 tys. żołnierzy, w tym 730 w ciągu ostatniej doby.

Wśród rosyjskich strat wymienia się również 2734 czołgi, 5552 pojazdy opancerzone, 1755 systemów artyleryjskich, 198 systemów przeciwlotniczych oraz 277 samolotów i 259 helikopterów.

Reklama

Wywiad ostrzega przed "drugim frontem"

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny powiedział, że rosyjskie siły okupacyjne potroiły intensywność działań wojennych na niektórych obszarach frontu. - Każdego dnia na froncie dochodzi do 80 ataków Federacji Rosyjskiej - stwierdził.

Agencja UNIAN, powołując się na dane ukraińskiego wywiadu, przekazała, że Rosja może próbować otworzyć "drugi front" na północy Ukrainy, jeśli uda jej się utworzyć wystarczająco dużą i dobrze uzbrojoną grupę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy