Reklama

Reklama

Pierwsze takie konsultacje Ukrainy z Polską. Inicjatywa prezydenta i rządu

W czwartek przeprowadzimy konsultacje międzyrządowe między Polską a Ukrainą, pierwsze w naszej historii w tak szerokim formacie - poinformował premier Ukrainy Denys Szmyhal. - Inicjatywa tego spotkania nadeszła od polskiego rządu i prezydenta Andrzeja Dudy - dodał.

- Aktywnie współpracujemy z rządem polskim, z premierem Mateuszem Morawieckim. Jutro przeprowadzimy konsultacje międzyrządowe pierwsze w naszej historii w takim szerokim formacie, kiedy dwa rządy usiądą i będą omawiały cały szereg kwestii, podpisując dokumenty - poinformował Szmyhal w TVP Info.

Dopytywany, jakie to będą dokumenty, odparł, że współpraca międzyrządowa między naszymi krajami ma już własną historię. - Rzecz jasna, że w ciągu kilkudziesięciu lat się spotykaliśmy, ale format, kiedy dwa rządy spotykają się na konsultacjach międzyrządowych per analogiam do konsultacji rządów międzyeuropejskich na terenie Ukrainy - to odbędzie się po raz pierwszy - zaznaczył.

Reklama

Polska inicjatywa

- Bardzo ważne jest to, że inicjatywa tego spotkania nadeszła od rządu polskiego, prezydenta Polski Andrzeja Dudy i my z przyjemnością zgodziliśmy się przeprowadzić spotkanie w tym formacie - zaznaczył premier Ukrainy.

Podkreślił, że "ten format przewiduje współpracę właśnie na poziomie kraju kandydującego oraz kraju członkowskiego UE". - Bardzo ważne jest to, że dziś Polska daje nam platformę, byśmy zaczęli badać ten format konsultacji międzyrządowych pomiędzy dwoma krajami, w tym przypadku - Polską i Ukrainą. Mamy nadzieję, że w przyszłości ten format się rozpowszechni na wszystkie kraje członkowskie UE - zaznaczył.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy