Reklama

Pentagon rozmawia ws. MiG-ów. Start z bazy USA "nie jest w interesie NATO"

Pentagon prowadzi rozmowy z Ukrainą i sojusznikami dotyczące sposobu przekazania samolotów MiG-29 - zapewniła w środę rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Dodała jednak, że "start samolotów z bazy lotniczej USA do kontestowanej części kraju, gdzie jest wojna, nie jest w naszym interesie i interesie NATO".

Przedstawiciele Pentagonu prowadzą rozmowy ze swoimi odpowiednikami z krajów NATO i Ukrainy o tym, jak pokonać logistyczne wyzwania z przekazaniem myśliwców MiG-29 Ukrainie - poinformowała w środę rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Dodała, że logistyka jest głównym problemem w tej sprawie.

- Minister (obrony) Austin, przewodniczący (Kolegium Połączonych Szefów Sztabów) Milley i urzędnicy ministerstwa obrony są w kontakcie ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami, odpowiednikami z (państw) NATO, omawiając to, co jest ewidentnie logistycznymi wyzwaniami - powiedziała Psaki podczas środowego briefingu w Białym Domu.

Reklama

Start z bazy USA "nie jest w interesie NATO"

Podkreśliła, że obawy USA i NATO, dotyczące polskiej propozycji przekazania USA myśliwców w bazie Ramstein w Niemczech, budzi sposób, w jaki myśliwce miałyby zostać przekazane. Dodała jednocześnie, że trudny byłby również transport naziemny.

- Zastanawiamy się więc nad tym, w jaki sposób przekazać te samoloty Ukrainie w sposób, który nie jest eskalacyjny - powiedziała Psaki. Oceniła, że nie trzeba być ekspertem wojskowym, by "zrozumieć, że start samolotów z bazy lotniczej USA do kontestowanej części kraju, gdzie jest wojna, nie jest w naszym interesie i interesie NATO".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: MiG-29 | USA | Ukraina | Jen Psaki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy