Reklama

Papież ponawia apel o zakończenie walk. "Trwa trzecia wojna światowa"

- Trwa trzecia wojna światowa zglobalizowanego świata - stwierdził Franciszek podczas spotkania z korpusem dyplomatycznym. Papież nazwał wojnę w Ukrainie "bezsensownym konfliktem" i wezwał do jej natychmiastowego zakończenia.

Zwracając się do ambasadorów przy Stolicy Apostolskiej, zgromadzonych na noworocznym spotkaniu, papież powiedział: - Dzisiaj trwa trzecia wojna światowa zglobalizowanego świata, w którym konflikty dotyczą bezpośrednio tylko niektórych obszarów planety, ale w istocie angażują wszystkich. 

- Najbliższym i najnowszym przykładem jest właśnie wojna w Ukrainie ze śmiercią i zniszczeniem jako jej następstwami, atakami na infrastrukturę cywilną, które prowadzą do utraty życia ludzi nie tylko z powodu ładunków wybuchowych i przemocy, ale także głodu i zimna - oświadczył Franciszek. 

Reklama

Papież Franciszek o wojnie w Ukrainie: Bezsensowny konflikt

Papież podkreślił, że wojna uderza szczególnie w osoby najsłabsze - "dzieci, ludzi starszych, niepełnosprawnych i w niezatarty sposób rozrywa rodziny". 

- Mogę jedynie ponowić dzisiaj mój apel o natychmiastowe zakończenie tego bezsensownego konfliktu, którego skutki dotyczą całych regionów, także poza Europą z powodu reperkusji, jakie ma w dziedzinie energii i produkcji żywności, zwłaszcza w Afryce i na Bliskim Wschodzie - dodał.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: papież | ​Papież Franciszek | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy