Reklama

Ostrzał w Ochtyrce: Zginęło sześć osób, kilkadziesiąt zostało rannych

Sześć osób zginęło w wyniku ostrzału prowadzonego przez rosyjskie wojska na północy Ukrainy, w Ochtyrce w obwodzie sumskim. Wśród ofiar jest 7-letnia dziewczynka. Rannych zostało 55 osób. W nocy w Charkowie pocisk uderzył w bok mieszkalny, niszcząc część kondygnacji. Zginęła kobieta.

Sześć osób zginęło a 55 zostało rannych w Ochtyrce w obwodzie sumskim, na północy Ukrainy, w wyniku ostrzałów prowadzonych przez wojska rosyjskie - poinformował szef obwodowej administracji państwowej Dmytro Żywycki, powołując się na dane władz miejskich.

Wojna na Ukrainie. Śledź naszą relację "minuta po minucie"

Wojna na Ukrainie. W ostrzale zginęła 7-latka

Jak dodał Żywycki, w szpitalu zmarła 7-letnia dziewczynka, która w piątek została ranna w ostrzelanym przedszkolu. Inne ranne dziecko żyje, ale jego stan jest ciężki - napisał szef władz obwodowych na Facebooku.

Reklama

Po rosyjskich bombardowaniach w mieście przywrócono już działanie wodociągów i dostawy prądu. Uszkodzona w kilku miejscach pozostaje sieć gazociągowa i ciepłownicza.

Wojna na Ukrainie. Ostrzelany budynek w Charkowie

W nocy w Charkowie pocisk uderzył w bok mieszkalny, niszcząc część kondygnacji. 20 osób udało się ewakuować, niestety jest jedna ofiara. W piwnicy budynku ukrywało się około 60 osób. Nikt z nich nie ucierpiał.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy