Reklama

Reklama

Ostrzał Mikołajewa. Rosjanie użyli systemów Uragan

Rosyjskie wojska ostrzelały przedmieścia Mikołajewa. Według ukraińskiej armii do ataku agresor użył systemów Uragan. Na obszarze obwodu mikołajewskiego nie doszło do czynnej ofensywy, ale w wyniku ostrzałów zginęło już prawie 400 cywilów.

Do ostrzału doszło rano. Cytowany przez agencję Ukrinform mer Mikołajewa Ołeksandr Sienkewycz poinformował, że atak nie spowodował ofiar. Dowództwo wojskowe przekazało, że wojska Putina użyły systemów Uragan.

Wykorzystane przez Rosjan rakiety Uragan to radziecki system zaprojektowany jeszcze w latach 60. poprzedniego wieku. Uragan został wykorzystany bojowo po raz pierwszy w 1982 roku w Afganistanie. Obecnie spotkać go można w armiach państw poradzieckich. 

Szef obwodu mikołajewskiego Witalij Kim powiedział, że Rosjanie "nie przechodzą do ofensywy, ale stale ostrzeliwują wszystkie hromady (gminy) na pograniczu".

Reklama

Szef obwodu: Zginęło prawie 400 cywilów

Ostrzeliwany jest również Mikołajów - ważny port na południu Ukrainy - w tym z artylerii lufowej. Ataki na obszary w pobliżu granicy trwają od miesiąca, dlatego wielu mieszkańców stamtąd wyjechało - poinformował Kim.

Ukrinform podaje, że od początku inwazji rosyjskiej na Ukrainę zginęło w obwodzie mikołajewskim prawie 400 cywilów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy