Reklama

Reklama

Ołeksij Daniłow: "Zbiorowy Putin" nigdzie nie zniknie

Ktokolwiek przejmie władze po Putinie, "zbiorowy Putin" nigdzie nie zniknie - stwierdził sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksij Daniłow. Jego zdaniem III wojna światowa zaczęła się w 2008 roku, gdy Rosja napadła na Gruzję.

"W aparacie RBNiO jest projekt pod umowną nazwą 'mauzoleum Putina' - to 86 osób, które wpływają na politykę Kremla. Bez względu na to, kto może przyjść po Putinie, 'zbiorowy Putin' nigdzie nie zniknie" - napisał na Twitterze Daniłow.

Według sekretarza, by prowadzić wojnę Rosja musi sięgać po sprzęt i amunicję np. z Dalekiego Wschodu czy Uralu. "Poszli va banque i - jak uważają - nie mogą przegrać tej wojny" - dodał.

Ołeksij Daniłow: III wojna światowa zaczęła się w 2008 roku

Ocenił też, że Rosja "stopniowo wyniszcza skolonizowaną w XIX-XX w. ludność". "Na froncie nie ma zbyt wielu Rosjan, przeważnie to inne narody, którym odebrano język, historię, tradycje i których uznaje się za Rosjan" - kontynuował sekretarz RBNiO.

Reklama

Zdaniem Daniłowa "III wojna światowa zaczęła się w 2008 roku, kiedy Rosja napadła na Gruzję, w 2014 r. wojna przeszła do aktywnej fazy". "Czy będzie wielkie tsunami - to zależy od wielu czynników" - zaznaczył sekretarz.

Reklama

Reklama

Reklama