Reklama

Reklama

Olaf Scholz: Sankcje nie znikną, gdy ucichną wystrzały

- Oczekujemy, że sankcje przeciwko Rosji będą wspierane przez wszystkich tych, którzy są kandydatami do akcesji do UE - powiedział Olaf Scholz. Jak podkreślił kanclerz Niemiec, "Rosja musi się porozumieć z Ukrainą".

Scholz nawoływał do solidarnej odpowiedzi na agresję Rosji podczas wspólnej konferencji w Belgradzie z prezydentem Serbii Aleksandarem Vucziciem.

- Serbia musi przyłączyć się do europejskich sankcji nałożonych na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę - oświadczył Scholz, cytowany przez CNN. 

- To straszna, bezsensowna wojna, która jest toczona w imię imperialistycznej wizji Rosji. Dlatego jest tak ważne, aby Unia Europejska i każdy z nas był solidarny z Ukrainą, i pomógł jej obronić się przed tym atakiem - powiedział Scholz.

Jak dodał kanclerz, przyłączenie się Serbii do unijnej polityki sankcyjnej byłoby logicznym następstwem unijnych aspiracji Belgradu. Vuczić odpowiedział jednak, że nie wierzy, aby sankcje wobec Rosji mogły być skuteczne.

Reklama

Scholz: Sankcje nie znikną, gdy ucichną wystrzały

Scholz przekazał, "sankcje nie znikną, gdy ucichną wystrzały", a "Rosja musi porozumieć się z Ukrainą".

Podczas swojej podróży Scholz obiecał pomóc Bałkanom Zachodnim ożywić ich przedłużającą się kampanię, mającą na celu dołączenie do Unii Europejskiej, co ma na celu złagodzenie napięć regionalnych i wyparcie z Bałkanów wpływów rywalizujących mocarstw, takich jak Rosja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy