Reklama

Reklama

Olaf Scholz ostrzega przed eskalacją wojny w Ukrainie

Olaf Scholz nie spodziewa się, by wojna w Ukrainie zakończyła się w najbliższej przyszłości. Zdaniem kanclerza Niemiec może dojść do pogorszenia sytuacji.

- Musimy się obawiać, że dojdzie do eskalacji wojny - powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz w rozmowie w telewizji RTL.

Olaf Scholz: Musimy się obawiać, że dojdzie do eskalacji wojny

W programie telewizji RTL w poniedziałek wieczorem szef rządu Niemiec mówił o wojnie w Ukrainie. 

- Jak dotąd, niestety, nie ma żadnych oznak, że wzrosła świadomość, że należy to jak najszybciej zakończyć - powiedział. 

Scholz stwierdził, że "musimy się obawiać, że dojdzie do eskalacji wojny". 

Kanclerz Niemiec podkreślił jednak, że nie może to paraliżować podejmowania "rozsądnych, bardzo świadomych, a także bardzo odważnych decyzji".

Reklama

Scholz podkreślił, że Niemcy będą nadal dostarczać broń do Ukrainy. Oczekuje, że obiecane działa przeciwlotnicze Bundeswehry Gepard zostaną dostarczone "stosunkowo szybko". Zaznaczył jednak, że amunicja do nich jest nadal poszukiwana za granicą. 

Niemcy. Dostawa broni do Ukrainy

Jak wynika z informacji uzyskanych przez tygodnik "Spiegel", w ciągu ostatnich dwóch tygodni z Niemiec na Ukrainę dotarło 2450 sztuk ręcznych granatników przeciwpancernych RGW 90, 1600 min przeciwpancernych DM22 oraz 3000 min przeciwpancernych DM31, które zostały przekazane tamtejszej armii.

Informacje o nowych dostawach gazeta potwierdziła w ukraińskich kręgach rządowych.

ZOBACZ: Media: Władimir Putin przeszedł w nocy operację

Reklama

Reklama

Reklama