Reklama

Ojciec chłopca zginął w Donbasie. Prezent od władz: Tani smartwatch

Kostromska policja spełniła noworoczne życzenie syna żołnierza, który zginął w Donbasie - brzmi zapowiedź propagandowego materiału w prokremlowskiej telewizji Rossija-1. Przedstawiciele MSW Rosji wręczyli chłopcu taniego smartwatcha i model samochodu z Komitetu Śledczego. - Marzenia zawsze się spełniają - powiedział mu minister spraw wewnętrznych obwodu kostromskiego Aleksander Arapow.

Udekorowana choinka, przygotowany bukiet kwiatów, prezenty i słodycze. W takiej scenerii przedstawiciele regionalnego MSW czekali na bohatera dnia - chłopca o imieniu Sawielij

Dziecko zjawiło się w siedzibie MSW z mamą Swietłaną i dwumiesięczną siostrą Poliną. Jego dwaj bracia - Filip i Matwiej - zostali w domu. Ich ojciec "zginął w Donbasie, broniąc ojczyzny" - powiedziano w propagandowym materiale

Przedstawiciele MSW wręczyli 6-latkowi prezenty - taniego smartwatcha i model samochodu Komitetu Śledczego. - Czy wiesz, że marzenia zawsze się spełniają? Najważniejsze to w to wierzyć. Uwierzyłeś, więc się spełniają - powiedział mu szef MSW Aleksander Arapow.

Reklama

Swietłana Trokaj, matka chłopca, nie kryła wzruszenia. - Naprawdę nie spodziewaliśmy się tego. To dla nas duże zaskoczenie, przede wszystkim dla Sawielego... Dziękujemy, bardzo się cieszymy - powiedziała w propagandowym materiale.

Rosja: Impreza charytatywna Putina

Jak wyjaśniono, dziecko poprosiło o zegarek w liście wysłanym do Drzewa Życzeń. Jest to coroczna impreza charytatywna organizowana przez platformę Putina "Rosja - Kraina Możliwości". 

- Życzę wam zdrowia, powodzenia we wszystkim, wam i waszym dzieciom - powiedział Arapow do matki samotnie wychowującą teraz czworo dzieci. - Jeśli coś będzie potrzebne, jestem tego pewien - dołożymy wszelkich starań, aby pomóc - dodał.

W propagandowym materiale zapytano także chłopca o to, kim chciałby zostać, gdy dorośnie. Jego odpowiedź nie dziwi. - Wojskowym - powiedział. 

Co sądzisz na temat prezentów, które urzędnicy wręczają rodzinom poległych na ukraińskim froncie? Skomentuj artykuł na Facebooku! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama