Reklama

Ogromne straty Rosjan w Bachmucie. Ukraińcy zlikwidowali niemal 400 żołnierzy

Rosjanie stracili 392 żołnierzy w sobotnich walkach o Bachmut - poinformował rzecznik Wschodniej Grupy Sił Zbrojnych Serhij Czerewatyj. Na podaną przez wojskowego liczbę składają się zarówno zabici, jak i ranni. Przekazał, że ukraińscy żołnierze przeprowadzili łącznie 352 naloty na rosyjskie pozycje.

Zaciekłe walki o leżące w obwodzie donieckim miasto Bachmut nie ustają. Mimo zmasowanego ataku ze strony armii rosyjskiej i najemników z grupy Wagnera, którzy na tym odcinku frontu są szczególnie aktywni, Ukraińcy nie poddają się i stale utrzymują kontrolę w regionie.

Walki o Bachmut: Rosjanie stracili 392 żołnierzy

Mijająca sobota również była dniem poważnych starć. - Rosjanie stracili 392 żołnierzy - poinformował rzecznik Wchodniej Grypu Sił Zbrojnych Serhij Czerewatyj. Podkreślił jednocześnie, że to łączna liczba wojskowych, którzy zostali wyeliminowani z pola walki. Składa się na nich 193 zabitych oraz 199 rannych w różnym stopniu

Reklama

- W sumie przeprowadziliśmy 352 naloty za pomocą różnego rodzaju wyrzutni rakiet czy artylerii lufowej - mówi Czerewatyj, cytowany przez serwis "Flash" na Twitterze.

Wojna w Ukrainie: Rosjanie wysyłają posiłki, bo mają krytyczne braki w Bachmucie

Jak twierdzi ukraiński ekspert wojskowy Ołeksandr Kowalenko, rosyjskie dowództwo wysyła wszystkie posiłki do Bachmutu i innych "gorących" rejonów, ponieważ południowe zgrupowanie sił okupacyjnych doświadcza krytycznych braków.

Według specjalisty niezbędne uzupełnienia przestały napływać na południowy odcinek frontu Chersoń-Zaporoże od początku 2023 roku. Już wtedy wiele jednostek rosyjskich miało tam braki.

- Wraz ze wzrostem intensywności walk w rejonie Bachmutu, a także w Wuhłedarze, Marjince, Awdijiwce oraz nasyceniu obwodu ługańskiego siłami i środkami do ofensywy na Łyman i Kupiańsk, bezpieczeństwo południa kilkakrotnie się pogorszyło i obecnie straciło minimum zdolności bojowych - tłumaczył Kowalenko w wypowiedzi dla agencji prasowej UNIAN.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Bachmut | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy