Reklama

Ofensywa Rosjan w Donbasie. W akcji grupy batalionowe i bombowce

Poważne siły Rosjan atakują Izium. Jak informuje ukraiński sztab generalny, na miasto we wschodniej części kraju naciera nawet 25 batalionowych grup taktycznych. W sieci pojawiły się nagrania rosyjskich samolotów bombowych w rejonie Donbasu.

W kierunku Iziumu wróg skoncentrował do 25 batalionowych grup taktycznych z 1. Armii Pancernej, 20. i 35. Armii ogólnowojskowej i 68. Korpusu Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego oraz oddziałów powietrznodesantowych - przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak poinformowano, Rosjanie próbują rozpocząć atak z południowej strony miasta. Przekazano także informację, że Rosjanie nasilili atak na linii Doniecka i miejscowości na południe od Zaporoża. Według ukraińskich sił zbrojnych okupanci mają ponosić ciężkie straty.

Mimo to, Rosjanie szturmują także w rejonie osady Zarichne, posuwając się na północ w kierunku Zaporoża. Ataki trwają też w północnej części Donbasu na Popasną i Rubieżne.

Reklama

Atak z lądu i powietrza

Okupanci wykorzystują poważne siły, armie ogólnowojskowe to lądowe grupy operacyjne, w skład każdej wchodzi kilka zmechanizowanych lub pancernych związków taktycznych.

W sieci pojawiły się też nagrania z 21 kwietnia, na których widać nisko przelatujące rosyjskie bombowce Su-25. Nagrania mają pochodzić z rejonu Donbasu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja | wojna | Donbas | donieck | izium | Rosyjskie bombowce

Reklama

Reklama

Reklama