Reklama

Reklama

Obywatel Francji zginął w Ukrainie. MSZ: Poległ w walce

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało, że obywatel Francji zginął "w walce" podczas trwających walk na wschodzie Ukrainy. Według radia Europe 1 Francuz został zabity w obwodzie charkowskim.

"Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że Francuz został śmiertelnie ranny w walkach w Ukrainie - poinformował francuski resort spraw zagranicznych w komunikacie - "Przekazujemy kondolencje jego rodzinie".

Według AFP, mężczyzna wyjechał, aby walczyć na Ukrainie jako ochotnik. Jego tożsamość nie została podana do wiadomości. Nie wiadomo też oficjalnie, gdzie zginął.

Nieoficjalne doniesienia

W czwartek francuskie radio Europe 1 poinformowało o "pierwszym francuskim bojowniku", zabitym na Ukrainie, który został "śmiertelnie ranny od ognia artyleryjskiego" w obwodzie charkowskim.

Reklama

"Ten młody człowiek wstąpił do ukraińskiego legionu cudzoziemskiego i brał udział w walkach z armią rosyjską" - podało Europe 1.

W poniedziałek na Ukrainie zginął francuski dziennikarz telewizji BFMTV Frederic Leclerc-Imhoff, który jechał w konwoju humanitarnym w obwodzie ługańskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy