Reklama

Reklama

Oburzenie po wywiadzie Macrona. Kułeba odpowiada

"Apele, by nie upokarzać Rosji, mogą upokorzyć tylko wygłaszającą je Francję" - oświadczył w sobotę szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba na Twitterze w reakcji na słowa francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

"Apele o to, by unikać poniżania Rosji, mogą poniżyć tylko Francję czy jakikolwiek inny kraj, który by do tego wzywał. Bo Rosja upokarza samą siebie" - oświadczył Dmytro Kułeba w mediach społecznościowych.

Kułeba odpowiada Macronowi. "Te apele mogą poniżyć Francję"

"Skupmy się lepiej na tym, jak przywołać Rosję do porządku. To zapewni spokój i uratuje ludzkie istnienia" - dodał we wpisie szef MSZ Ukrainy.

Wpis Kułeby to odpowiedź na wywiad prezydenta Francji. Emmanuel Macron wypowiedział się dla największego dziennika regionalnego "Ouest France" i innych tytułów regionalnych. 

Reklama

Oznajmił tam, że "nie należy upokarzać Rosji", by po zakończeniu walk na Ukrainie można było znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie. "Jestem przekonany, że rolą Francji jest być siłą pośredniczącą" - podkreślił polityk. 

W wywiadzie polityk przyznał jednak, że chce zwiększyć wsparcie finansowe i militarne dla Ukrainy. " I wreszcie zrobić wszystko, aby wywieźć zboże z Ukrainy" - dodał.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy