Reklama

Reklama

Nowy pakiet sankcji. Na liście patriarcha Cyryl i Alina Kabajewa

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl oraz Alina Kabajewa, rosyjska gimnastyczka i nieoficjalnie życiowa partnerka Władimira Putina, zostaną objęci szóstym pakietem unijnych sankcji.

Szósty pakiet sankcji przeciwko Rosji - poza embargiem na rosyjską ropę i wykluczeniem z systemu SWIFT kolejnych rosyjskich banków - zakłada też rozszerzenie "czarnej listy" Rosjan z zakazem wjazdu i zamrożonym majątkiem na terenie Unii Europejskiej. 

Alina Kabajewa i patriarcha Cyryl na liście sankcyjnej

Na listę trafi m.in. 39-letnia Alina Kabajewa, była gimnastyczka artystyczna i medalistka olimpijska, nieoficjalnie pierwsza dama Rosji, matka dzieci Władimira Putina i jego życiowa partnerka. W oficjalnym uzasadnieniu wskazano jednak tylko na jej biznesowej powiązania z Kremlem. Według niepotwierdzonych przez Moskwę informacji Kabajewa od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę wraz z dziećmi ukrywa się w Szwajcarii.

Reklama

Sankcje mają objąć także moskiewskiego patriarchę Cyryla. Jak uzasadniono, hierarcha "przedstawiał rosyjskie działania wojskowe jako wojnę ze złem i zrównał je z duchowym oczyszczeniem Ukrainy oraz nie przestaje głosić, że terytorium Donbasu i innych obszarów Ukrainy należy do Świętej Rusi i dlatego należy je oczyścić z wrogów, jakimi są zwolennicy zachodnich dekadenckich wartości".


Zobacz też: Embargo na rosyjską ropę. Co ugrał Wiktor Orban?


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy