Reklama

Reklama

Nowy ambasador Ukrainy w Polsce jest już w Warszawie

Wasyl Zwarycz to nowy ambasador Ukrainy w Polsce, wraz z rodziną dotarł już do Warszawy. Dyplomata zajął miejsce Andrija Deszczycy, który pełnił tę funkcję od 2014 roku.

Decyzję o zmianie reprezentanta Ukrainy w Polsce, prezydent Wołodymyr Zełenski podjął jeszcze przed wybuchem wojny - 8 lutego 2022 roku. Zmianę na stanowisku ambasadora wydłużyła jednak rosyjska inwazja

Miejsce Andrija Deszczycy, który od 2014 roku reprezentował Ukrainę w Polsce zajął Wasyl Zwarycz, który wraz z całą rodziną przyjechał do Warszawy. 

"Witaj Polsko, drodzy Polacy! Przybyliśmy z pełną determinacją pracować 24/7 na rzecz wzmocnienia przyjaźni ukraińsko-polskiej! Razem z Polską jesteśmy silniejsi i razem na pewno zwyciężymy! Dziękuję za solidarność i wsparcie Ukrainy" - napisał dyplomata na Twitterze.

Reklama

Wasyl Zwarycz. Kim jest nowy ambasador Ukrainy w Polsce?

Dyplomata urodził się w 1977 roku w Stryju w obwodzie lwowskim. Pracował m.in. na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Informacyjnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy. 

Zanim Zwarycz został ambasadorem w Polsce, pracował w ambasadach Ukrainy w Turcji i Stanach Zjednoczonych, był też radcą ambasady Ukrainy w Polsce. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy