Reklama

Reklama

"Nowaja Gazeta" zawiesza działalność. Przyczyną państwowa cenzura

Niezależna rosyjska "Nowaja Gazieta" zawiesza działalność do czasu zakończenia "rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie". Decyzja została podjęta po tym, jak redakcja otrzymała drugie ostrzeżenie od państwowej cenzury. Dzień wcześniej jej redaktor naczelny Dimitrij Muratow rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

"Nowaja Gazeta" otrzymała drugie ostrzeżenie od państwowego regulatora komunikacji Roskomnadzor dzień po tam, jak Muratow odbył rozmowę z Zełenskim. Prezydent Ukrainy odpowiadał wtedy na pytania pięciu dziennikarzy. 

"Wstrzymujemy publikację gazety na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz w druku do końca 'operacji specjalnej na terytorium Ukrainy" - poinformowała w poniedziałek "Nowaja Gazeta" na swojej stronie internetowej.

"Praca w warunkach cenzury wojennej"

"Nowaja Gazieta" usunęła na początku marca materiały dotyczące wojny w Ukrainie w związku z wprowadzonym w Rosji restrykcyjnym prawem medialnym. Gazeta podjęła wówczas decyzję o kontynuacji pracy "w warunkach cenzury wojennej". Zgodnie z nowymi przepisami za tzw. fake newsy dotyczące armii rosyjskiej grozi w Rosji kara więzienia.

Reklama

"Redaktor naczelny 'Nowej Gaziety' Dmitrij Muratow jest laureatem zeszłorocznej Pokojowej Nagrody Nobla za działalność dziennikarską" - przypomina agencja Reutera.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy