Reklama

Reklama

Niepełnoletni synowie przywódcy Czeczenii przyjechali do Mariupola. Pozują z bronią

Synowie Ramznana Kadyrowa przyjechali do okupowanego przez Rosjan Mariupola w obwodzie donieckim. Przywódca Czeczenii zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać jego niepełnoletnich synów, którzy pozują z bronią w rękach. W delegacji Czeczenii znalazła się także córka Kadyrowa, która w poniedziałek otrzymała "Order Przyjaźni" od samozwańczego przywódcę tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

Ramzan Kadyrow, który popiera rosyjską agresję na Ukrainę i powiela rosyjską propagandę, opublikował w serwisie Telegram nagranie, na którym widać jego synów: 16-letniego Achmata, 15-letniego Eliego i 14-letniego Adama. Niepełnoletni chłopcy znajdują się w okupowanym przez Rosjan Mariupolu. Ubrani są w wojskową odzież, a w rękach trzymają broń.  

"Delegacja z Republiki Czeczeńskiej pod przewodnictwem ministra kultury Republiki Czeczeńskiej Ajchat Kadyrowej kontynuuje swoją podróż służbową po wyzwolonych terytoriach Donbasu. Wraz z wnukami naszego pierwszego prezydenta, Bohatera Rosji Achmata-Chadży Kadyrowa - Achmatem, Elim i Adamem. Przedstawiciele Republiki Czeczeńskiej odwiedzają miejsca stacjonowania jednostek czeczeńskich, odbywają spotkania z ludnością, sprawdzają obiekty opieki zdrowotnej i infrastruktury cywilnej" - napisał przywódca Czeczenii, szerząc kremlowską narrację o "wyzwoleniu" obwodu donieckiego. 

Reklama

Jak powiadomił Kadyrow, we wtorek delegacja z Czeczenii pojawiła się w centrum urazowym w Doniecku. "Leczone są tu głównie dzieci dotknięte ekscesami nacjonalistów" - napisał. 

Córka Kadyrowa z wizytą na okupowanych terytoriach. Została nagrodzona orderem "za współpracę" 

The Insider powiadomił, że w pełnej wersji reportażu nagrywanego z dziećmi Kadyrowa znalazła się jeszcze 24-letnia Ajchat Kadyrowa, minister kultury i córka przywódcy Czeczenii, która w poniedziałek otrzymała "Order Przyjaźni" od samozwańczego przywódcy tzw. Donieckiej Republiki Ludowej Denisa Puszylina. Order został przyznany w ramach podziękowania za "współpracę i jako symbol wdzięczności za wsparcie Donbasu". 

W poniedziałek niezależny białoruski portal Nexta opublikował na Twitterze nagranie, na którym widać podróż córki Kadyrowa. Jak widać, samochód z młodą minister kultury jest eskortowany przez pojazdy, w których znajdowali się funkcjonariusze sił bezpieczeństwa.

Czytaj też:

Ważna wiadomość dla rolników. Chodzi o setki milionów złotych

Reklama

Reklama

Reklama