Reklama

Nieoficjalnie: Ukraińcy rozpoczną szkolenie na Leopardach w przyszłym tygodniu

Szkolenie ukraińskich czołgistów na Leopardach rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Według "Financial Times" setki żołnierzy z Ukrainy są już na poligonach w Polsce i Niemczech.

Jak informuje "Financial Times" - szkolenia ukraińskich żołnierzy na czołgach Leopard 2 rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Szczegóły planu miały zostać opracowane w środę, na spotkaniu przedstawicieli resortów obrony państw zachodnich.

Wojskowi z Ukrainy mają uczyć się obsługi Leopardów przez około sześć tygodni. Według informacji "FT" na poligony w Niemczech i Polsce dotarły już setki ukraińskich czołgistów.

"Szkolenie rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Wszystko dzieje się bardzo szybko, ponieważ Ukraińcy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji" - ocenił rozmówca gazety.

Reklama

Szkolenie czołgistów Leopardów

O tym, jak wygląda szkolenie załóg Leopardów, we wtorek opowiedzieli dziennikarze Polsat News. Standardowy kurs trwa do 20 tygodni i składa się z dwóch etapów - teoretycznego i praktycznego.

Jedynym ośrodkiem w Polsce, gdzie żołnierze przygotowują się do obsługi takich maszyn, jest Ośrodek Szkolenia Leopard w Świętoszowie. Znajdują się tam zarówno prawdziwe czołgi, jak i specjalne symulatory.

W trakcie symulacji żołnierze doświadczają sytuacji, które mogą zdarzyć się na froncie. Jednocześnie ich działania obserwują instruktorzy. Kiedy czołgiści opanują symulatory, zaczynają szkolenie na prawdziwych Leopardach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czołgi | Ukraina | szkolenie | Polska | Niemcy | Leopard 2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy