Reklama

Reklama

Niemiecka minister kultury: Nie pozwolę, aby Putin odebrał mi Czechowa

Bojkot rosyjskiej kultury jest całkowicie błędny, bo często to rosyjscy artyści starają się zachować ostatnie przestrzenie wolności. Istnieje wielka rosyjska kultura, czy to muzyka, czy to literatura. Nie pozwolę, aby Putin odebrał mi Czechowa - powiedziała w wywiadzie dla gazety "Allgemaine Augsburger" niemiecka minister kultury, Claudia Roth (Zieloni).

To, co uważam za całkowicie błędne, to bojkot wszystkiego, co jest kulturą rosyjską - stwierdziła niemiecka minister kultury. 

Claudia Roth odniosła się do decyzji burmistrz Nadrenii Północnej-Westfalii, który zakazał ostatnio orkiestrze młodzieżowej gry utworów Czajkowskiego. 

- Odbyła się publiczna dyskusja, potem w końcu pozwolono im ją zagrać. Ale oczywiście debata szaleje - mówi Roth. 

Niemiecka minister: Nie pozwolę, aby Putin odebrał mi Czechowa

Przyznała, że "istnieje duża niepewność, jak obecnie radzić sobie z kulturą rosyjską". - Uważam, że bojkot jest całkowicie błędny, bo często to rosyjscy artyści starają się zachować ostatnie przestrzenie wolności - stwierdziła minister. 

Reklama

Dodała, że kultura rosyjska jest wielka, czy to muzyka, czy literatura. - Nie pozwolę, aby Putin odebrał mi Czechowa! - podkreśliła. 

- Ważne jest, aby nie wierzyć, że istnieje jasna odpowiedź na to brutalne szaleństwo. Ludzie na Ukrainie czują się Europejczykami. Walczą o wolność i prawa demokratyczne, które uważamy za oczywiste. Dlatego też opowiedzieliśmy się za dostawami broni do Ukrainy - dodała. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy