Reklama

Reklama

Niemcy: Prorosyjskie demonstracje. "Naziści precz, żyjecie na nasz koszt"

Ludzie demonstrujący w Lipsku na rzecz pojednania z Rosją obrażali ukraińskich uchodźców. Nazywali ich nazistami i atakowali paskudnymi hasłami zaledwie kilka godzin po tym, jak Rosjanie ostrzelali ukraińskie miasta i ludność cywilną - pisze we wtorek dziennik "Bild", nazywając wydarzenia w Lipsku "demonstracją wstydu". W odpowiedzi Ukraińscy kontrdemonstranci wznieśli swoje niebiesko-żółte flagi i odpowiadali głośniejszymi śpiewami.

W poniedziałkowy wieczór w niemieckim Lipsku trwały demonstracje na rzecz pojednania z Rosją, przeciwko sankcjom i wysokim cenom energii. 

"Przez centrum miasta przemaszerowało podobno do 2000 osób, wśród których ponownie znaleźli się prawicowi ekstremiści, w tym członkowie ugrupowania Freie Sachsen" - informował "Bild".

"Naziści precz". Skandaliczne okrzyki na demonstracji

Choć według policji wydarzenie przebiegało bez zakłóceń, "szokujące jest nagranie opublikowane na Twitterze, krążące od poniedziałkowego wieczoru". 

Nagranie "wywołuje przerażenie" - pisze "Bild". Widać na nim "przepełnionych nienawiścią mężczyzn", którzy krzyczą: "Naziści precz!", "Wy świnie, spie...!" i "Żyjecie na nasz koszt!". Inni uczestnicy stają obok nich i się śmieją.

Reklama

Media: To ciężka obraza, zwłaszcza w tym dniu

"Krzyki skierowane są do ukraińskich uchodźców wojennych i solidaryzujących się z nimi ludzi po drugiej stronie ulicy. Razem zebrali się, by sprzeciwić się świadomemu zbliżaniu się do Rosji. Pojednanie z krajem, który tego samego dnia zabił więcej niewinnych ludzi? To żądanie jest ciężką obrazą, zwłaszcza w tym dniu" - zauważa "Bild".

W odpowiedzi Ukraińscy kontrdemonstranci wznieśli swoje niebiesko-żółte flagi i odpowiadali głośniejszymi śpiewami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy