Reklama

Reklama

Niemcy: Posłanka Lewicy wezwała do zakończenia sankcji wobec Rosji

- Trzeba skończyć z fatalnymi sankcjami gospodarczymi. Negocjujmy z Rosją wznowienie dostaw gazu - powiedziała w trakcie czwartkowej debaty w Bundestagu Sahra Wagenknecht (Lewica). - Jeśli chcemy pozostać krajem uprzemysłowionym, potrzebujemy rosyjskich surowców, a także, niestety, rosyjskiej energii, w dającej się przewidzieć przyszłości - mówiła.

Sahra Wagenknecht (Lewica) zażądała w trakcie czwartkowej debaty w Bundestagu natychmiastowego zakończenia sankcji wobec Rosji. Wezwała także do dymisji ministra gospodarki Roberta Habecka (Zieloni) z powodu rosnących cen energii i gazu.

- Jeśli nie zatrzymamy cen energii, niemiecka gospodarka wkrótce będzie tylko wspomnieniem starych dobrych czasów - dodała. - Pomysł, że ukarzemy Putina poprzez zubożenie milionów rodzin w Niemczech i zniszczenie naszego przemysłu, podczas gdy Gazprom osiąga rekordowe zyski, jest głupi - podkreśliła.

Reklama

"Nie prowadzimy 'wojny gospodarczej z Rosją'"

Na wypowiedzi posłanki oburzeniem zareagowała szefowa parlamentarnego klubu Zielonych Britta Hasselmann. Do wykluczenia Wagenknecht z frakcji parlamentarnej wezwał jej partyjny kolega Niema Movassat.

Stanowczo przeciwko postulatom Wagenknecht wypowiedział się też były lider Lewicy Bernd Riexinger.

"Stanowisko partii w sprawie sankcji wobec Rosji zostało ustalone na ostatnim federalnym zjeździe partii. Nie prowadzimy 'wojny gospodarczej z Rosją'. To Rosja jest w stanie wojny z Ukrainą" - oświadczył na Twitterze. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy