Reklama

Reklama

Niemcy podjęły decyzję. Cztery systemy obrony powietrzne dla Ukrainy

Republika Federalna Niemiec wyśle do Ukrainy cztery systemy obrony powietrznej IRIS-T. Zestawy te nie są na wyposażeniu Bundeswehry - poinformował w środę portal Ukraińska Prawda, powołując się na komunikat niemieckiego rządu. Berlin deklarował wcześniej, że Kijów otrzyma jeden taki system.

Według komunikatu rządu Niemiec cytowanego przez ukraiński portal, na liście broni planowanej do przekazania Ukrainie wskazano, że pojawiły się środki na dostarczenie Kijowowi trzech kolejnych systemów obrony powietrznej.

Niemcy ze wschodu wątpią w demokrację. "Trudno cokolwiek zrozumieć"

Łącznie Ukraina otrzyma z Republiki Federalnej cztery zestawy typu IRIS-T.

Reklama

Niemcy przekażą naboje, karabiny maszynowe i... mosty

Trwają także przygotowania do przekazania ukraińskiej armii 30 tys. naboi kalibru 40 mm i 24 karabinów maszynowych MG3 do opancerzonych pojazdów naprawczych i ewakuacyjnych.

Niemiecki rząd poinformował również, że przygotowuje się do przekazania 10 systemów mostowych i 90 ciężkich przyczep do transportu ciężkiego uzbrojenia.

Ceny gazu w Niemczech sięgają zenitu

Według agencji Ukrinform łączna wartość indywidualnych licencji wydanych przez rząd federalny na eksport sprzętu wojskowego w okresie od 1 stycznia 2022 do 26 września 2022 wynosi 743 mln 658 tys. 611 euro. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy