Reklama

Reklama

Niemcy: Ambasador Ukrainy apeluje o zakaz wjazdu dla Rosjan

Nowy ambasador Ukrainy w Berlinie zaapelował do rządu federalnego, by wprowadził zakaz wjazdu dla Rosjan, a także ostrzegł przed atakami na Ukraińców w Niemczech.

- Inne kraje zamknęły swoje granice przed Rosjanami - powiedział Ołeksij Makiejew w wywiadzie dla dzienników niemieckiej grupy medialnej Funke.

- Apeluję do rządu federalnego, aby uczynił to samo - powiedział Makiejew, wskazując, że ma to związek z "poważnym ryzykiem dla bezpieczeństwa". - Rosjanie, którzy przyjeżdżają do Niemiec, nie robią tego, by w ten sposób zaprotestować przeciwko wojnie (...) Oni po prostu nie chcą ginąć na wojnie - podkreślił ukraiński dyplomata.

Niemieckie czołgi dla Ukrainy

Wyraził także nadzieję, że wkrótce Niemcy dostarczą Ukrainie czołgi. - Mamy podstawy, by mieć nadzieję, że zapadnie decyzja o wysłaniu z Niemiec bezpośrednio na Ukrainę Leopardów 2 - stwierdził Makiejew.

Reklama

Dodał, że Ukraina potrzebuje czołgów. Podkreślił także, że "nadszedł czas, by skończyć z mówieniem, że nie należy prowokować Rosji". Jego zdaniem Niemcy "pokazały przywództwo" dostarczając na Ukrainę systemy obrony przeciwlotniczej Iris-T. 

- I takiej przywódczej roli Niemiec oczekujemy w przypadku kolejnych systemów obronnych - powiedział ukraiński ambasador.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy