Reklama

Reklama

Niedzielski: Polska staje się wrotami do Europy dla pacjentów z Ukrainy

- Polska staje się wrotami dla rannych żołnierzy i pacjentów z Ukrainy do całej Europy - oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski podczas spotkania ze swoim ukraińskim odpowiednikiem we Lwowie. Szef resortu wyraził szacunek wobec obywateli Ukrainy za poświęcenie oraz walkę o wolność i suwerenność.

Wraz ze swym odpowiednikiem, ministrem zdrowia Ukrainy Wiktorem Laszką, Niedzielski odwiedził szpital dla rannych żołnierzy w Winnikach pod Lwowem oraz podziękował Ukraińcom za ich poświęcenie w wojnie z Rosją.

Adam Niedzielski: Polska staje się wrotami do Europy dla pacjentów z Ukrainy

Minister przypomniał, że dzień wcześniej na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce otwarty został Medevac Hub - hub medyczny, w którym pacjenci z Ukrainy będą mogli w oczekiwać na transport na dalsze leczenie w innych krajach europejskich.

- Polska staje się takimi wrotami dla pacjentów z Ukrainy do całej Europy. Cały ten proces, który zorganizowaliśmy, jest również finansowany przez Polskę, przez kraje Europy i gwarantuje już w tej chwili możliwość transportu tych pacjentów, którzy wymagają długiego i skomplikowanego leczenia w dowolnym kraju Europy - powiedział Niedzielski na konferencji prasowej z Laszką we Lwowie.

Reklama

- Ale Polska opiekuje się nie tylko pacjentami. Opiekuje się również wszystkimi, którzy trafili do Polski. Myślę przede wszystkim o kobietach, dzieciach, tak że możecie prowadzić swoją walkę - podkreślił minister zdrowia.

Minister zdrowia: To nie jest walka tylko o Ukrainy, a również o Polskę i całą Europę

Niedzielski podziękował jednocześnie Ukraińcom za to, co robią dla swojego kraju, Polski i Europy.

- Przede wszystkim chciałem zwrócić się do naszych przyjaciół Ukraińców z wielkimi wyrazami szacunku. Walka, którą prowadzicie, to nie jest walka tylko o Ukrainę, to jest walka również o Polskę, walka o całą Europę - powiedział szef resortu zdrowia. 

- Staramy się wspierać was wszelkimi środkami, zarówno militarnymi, finansowymi i innymi środkami materiałowymi, a moją rolą jest wsparcie pacjentów, którzy z różnych względów potrzebują kompleksowej pomocy. Dlatego dzięki świetnej współpracy z panem ministrem Wiktorem Laszko udało nam się stworzyć system transportowania pacjentów do Polski i z Polski po całej Europie - powiedział.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy