Reklama

Reklama

Nie żyje Władimir Frołow. Rosyjski generał zginął w Ukrainie

Nie żyje zastępca dowódcy 8. armii Rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego generał dywizji Władimir Frołow. Wojskowy został w sobotę pochowany w Petersburgu. To kolejny wysoki rangą wojskowy, który poniósł śmierć w Ukrainie.

Władimir Frołow został pochowany na peterburskim cmentarzu Serafimowskim. W ceremonii wziął udział gubernator Aleksander Begłow - poinformowała służba prasowa administracji Petersburga.

Według gubernatora Władimir Frołow "poniósł odważną śmierć" w bitwie z "ukraińskim wrogiem".

- Generał Frołow wywodził się z rodziny wojskowej. To prawdziwy patriota, człowiek odważny, uczciwy, do końca wypełniał swój wojskowy i ludzki obowiązek. Ludzie nie zapomną swoich bohaterów. Wieczna pamięć o nim - powiedział Begłow.

Reklama

Służby prasowe Petersburga dodały, że 12 kwietnia na cmentarzu pochowano innego zabitego w Ukrainie wojskowego, podpułkownika Mirasa Baszakowa

Według ukraińskich mediów, od początku wojny Rosja straciła ośmiu generałów

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy