Reklama

Reklama

Nie żyje modelka-snajperka. Thalito do Valle walczyła w Ukrainie

Jak donoszą zagraniczne media, w czasie rosyjskiego ostrzału w Ukrainie zginęła Thalito do Valle - modelka oraz elitarna snajperka. 39-latka, pochodząca z Brazylii, sama z siebie zdecydowała się walczyć z rosyjskim okupantem.

Informację o śmierci Thalito do Valle przekazał brytyjski "Daily mail". Dziennikarze przypominają, że jeszcze przed wojną w Ukrainie znana modelka i snajperka walczyła m.in. z Państwem Islamskim na terenie Iraku. Tam też przeszła szkolenie snajperskie.

Ukraina. Thalito do Valle nie żyje

Portal podkreśla również, że Thalito do Valle sama zdecydowała się na walkę u boku Ukraińców, mimo że mogła wieźć spokojne życie w Brazylii. 

Kobieta miała zginąć w wyniku ostrzału rakietowego na jeden z bunkrów w Charkowie, który od początku wojny jest jednym z głównych celów Rosjan. 

Reklama

Modelka-snajperka nie żyje. Zginęła w rosyjskim ostrzale

Jak informuje "Daily Mail", Thalito do Valle nie była jedyną obywatelką Brazylii, która zginęła w rosyjskim ataku. Śmierć miał ponieść również 40-letni Douglas Burigo, który wrócił do bunkra, aby znaleźć do Valle.

Modelka-snajperka na froncie spędziła trzy tygodnie. Regularnie informowała opinię publiczną o swoich działaniach. W serwisach społecznościowych zamieszczała m.in. swoje zdjęcia ze sprzętem wojskowym. 

Po powrocie z Ukrainy planowała opublikować książkę o swoich przeżyciach na linii frontu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy