Reklama

Reklama

Nie żyje as ukraińskiego lotnictwa Anton Łystopad

Bohater ukraińskich sił powietrznych zginął walce na froncie. Anton Łystopad od początku rosyjskiej inwazji bronił z powodzeniem bronił nieba nad Ukrainą. Kilka dni przed śmiercią prezydent Zełenski odznaczył go Orderem Za Odwagę trzeciej klasy.

As ukraińskiego lotnictwa Anton Łystopad zginął w walce z rosyjskim najeźdźcą - informuje Ukraińska Prawda. Był jednym z najlepszych pilotów ukraińskich sił powietrznych.

Ukraina: Anton Łystopad nie żyje

O jego śmierci poinformował między innymi Wołodymyr Werkałec, przedstawiciel państwowej organizacji zajmującej się weteranami wojennymi. Liceum w Iwano-Frankiwsku, którego Łystopad jest absolwentem, z dumą wspomina, że pilot prowadził paradę lotniczą nad Kijowem z okazji 30. rocznicy niepodległości Ukrainy w 2021 roku.

"Nasz obrońca, nasz bohater, zakończył swój ostatni lot" - napisał Werkałec w mediach społecznościowych.

Reklama

W 2019 roku Łystopad brał udział w operacjach wojskowych na wschodzie Ukrainy. W tym samym roku został uznany za najlepszego pilota ukraińskich sił powietrznych.

Po inwazji Rosji na Ukrainę brał udział w działaniach obronnych od początku konfliktu. Kilka dni przed śmiercią - 7 sierpnia, prezydent Wołodymyr Zełenski odznaczył go Orderem Za Odwagę trzeciej klasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy