Reklama

Reklama

Naloty ukraińskiego lotnictwa. Zniszczone kilkadziesiąt wozów opancerzonych

Samoloty uderzeniowe Sił Zbrojnych Ukrainy w ciągu ostatnich 24 godzin dokonały potężnych nalotów na pozycje rosyjskich najeźdźców - podaje agencja Ukrinform. Zniszczone zostały dziesiątki pojazdów opancerzonych.

O przeprowadzonych operacjach poinformowało za pośrednictwem Telegrama ukraińskie lotnictwo. 

"We wszystkich obszarach działań wojennych ukraińskie samoloty szturmowe Su-25 i bombowce Su-24m wykonały do dwudziestu grupowych lotów bojowych" - czytamy w oświadczeniu.

W wyniku nalotów zniszczono skład amunicji, stanowiska dwóch grup taktycznych oraz kilkadziesiąt jednostek bojowych wozów opancerzonych.

Atak na Wyspę Węży

Ukraińska armia poinformowała także o ataku na Wyspę Węży, który został przeprowadzony w nocy z niedzieli na poniedziałek. 

"Tej nocy było ponad 10 celnych trafień, sprawdzamy rezultaty, ale już teraz mamy pierwszą odpowiedź - trafiony został jeszcze jeden zestaw rakietowy Pancyr-S1" - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka ukraińskiego Dowództwa Południe Natalia Humeniuk.

Reklama

Zapewniła, że operacja przeciwko oddziałom Rosji na wyspie jest długoterminowa. Dodała też, że na Morzu Czarnym są obecnie dwa rosyjskie okręty wojenne, które przenoszą 16 pocisków manewrujących.

O atakach w rejonie Wyspy Węży armia ukraińska informuje od ponad tygodnia. Były to uderzenia m.in. na stację radarową i rosyjski system przeciwlotniczy. Wojska rosyjskie zajęły wyspę wkrótce po inwazji na Ukrainę z 24 lutego. Następnie, według strony ukraińskiej, rozmieściły tam zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych, stacje walki elektronicznej i inną broń oraz sprzęt, by zapewnić osłonę dla ewentualnego desantu lub zmasowanego ostrzału Odessy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy