Reklama

Reklama

Na dom w Kijowie spadł zestrzelony rosyjski samolot

Na dom mieszkalny w Kijowie spadł zestrzelony rosyjski samolot - podało w środę ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji. Pilot zginął, budynek został zniszczony.

Zestrzelony rosyjski myśliwiec Su-27 spadł na dom mieszkalny w dzielnicy Osokorky w Kijowie. Budynek został zniszczony.

Pilot zdążył się katapultować, ale zginął. "Samolot spadł bezpośrednio na prywatny budynek, jeszcze jedna osoba została bez domu" - dodano.

Według bilansu podawanego we wtorek przez stronę ukraińską, Rosja straciła dotychczas 303 czołgi, 1036 wozów bojowych, 120 systemów artyleryjskich, 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych oraz 27 systemów obrony przeciwlotniczej. 

Wśród rosyjskich strat wymieniono także 48 samolotów, 80 śmigłowców, 474 pojazdy, 3 kutry, 60 cystern i 7 bezzałogowych statków powietrznych.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy