Reklama

Reklama

Moskwa: Ramzan Kadyrow spotkał się z Siergiejem Szojgu

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow spotkał się w Moskwie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. "Omówiliśmy kwestie operacji specjalnych w celu denazyfikacji i demilitaryzacji w Ukrainie" - napisał Kadyrow.

"W czwartek w ramach wizyty roboczej w Rosji odbyło się bardzo owocne spotkanie z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Omówiliśmy tematycznie kwestie operacji specjalnych w celu denazyfikacji i demilitaryzacji na Ukrainie, uzgodniliśmy następne kroki" - napisał Ramzan Kadyrow na Telegramie.  

Według Kadyrowa, podczas spotkania Szojgu przedstawił działania, dzięki którym możliwa będzie poprawa taktyki i "zwiększona skuteczność".  

"Minister poprosił również o przekazanie szczerych słów wdzięczności naszym żołnierzom za ich znaczący wkład w walkę z formacjami nacjonalistycznymi i banderowskimi" - napisał Kadyrow

Reklama

Wojna w Ukrainie. Kadyrowcy wspierają Rosję

Przywódca Czeczenii stoi na czele grupy nazwanej od jego nazwiska - "kadyrowców". Według danych wywiadu ukraińskiego, tzw. kadyrowcy pojawili się w Ukrainie jeszcze w pierwszych dniach wojny. Ich głównym zadaniem miało być zastraszania oraz ludobójstwo.  

Kadyrow pod koniec maja zagroził, że następnym celem ataku Putina będzie Polska. Przywódca Czeczenii na nagraniu zamieszczonym w sieci "rozkazał" Polsce przeprosić ambasadora Siergieja Andriejewa za incydent, do którego doszło na warszawskim Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy