Reklama

Morawiecki w Rzeszowie spotka się z z sekretarzem stanu USA

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę przed południem w Rzeszowie będzie rozmawiał z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem; po spotkaniu planowana jest wypowiedź szefa polskiego rządu - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Szef dyplomacji USA przebywa z wizytą w Europie, w piątek w Brukseli rozmawiał z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem, spotkał się z szefami dyplomacji UE, G7 i NATO. W sobotę Blinken będzie w Polsce; ma też odwiedzić Mołdawię i państwa bałtyckie.

Spotkanie Morawiecki-Blinken

KPRM poinformowała, że w sobotę przed południem sekretarz Blinken spotka się w Rzeszowie z premierem Morawieckim, po spotkaniu planowana jest wypowiedź szefa polskiego rządu.

Bezpośrednio po spotkaniu Morawieckiego z Blinkenem, z amerykańskim politykiem będzie rozmawiał szef MSZ Zbigniew Rau.

Reklama

Ambasada Stanów Zjednoczonych przekazała na Twitterze, że sekretarz Blinken w sobotę w Polsce omówi dalszą koordynację działań sojuszników wobec ciągłej rosyjskiej agresji oraz sposoby zwiększenia zaangażowania USA w pomoc humanitarną. "Podziękuje też Polsce za szczodre przyjęcie setek tysięcy osób uciekających z Ukrainy" - zapowiedziano.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | Zbigniew Rau | Antony Blinken | wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy