Reklama

Mołdawia: W pobliżu granicy z Ukrainą spadła rakieta

Mołdawska policja w poniedziałek odnalazła fragmenty pocisku, który spadł w pobliżu granicy z Ukrainą - przekazał Reuters. Władze nie podały, czy jest to rakieta rosyjska czy ukraińska. Na miejscu pracują służby, a teren patrolują policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej.

Fragmenty pocisku odnaleziono w miejscowości Bryczany w rejonie północnej Mołdawii w pobliżu granicy z Ukrainą. 

W poniedziałek doszło do kolejnego zmasowanego rakietowego ataku Rosji na Ukrainę. Według agencji Unian, fragmenty rakiety zostały odnalezione przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy patrolowali okolicę w związku z atakami w sąsiednim kraju. 

Po zdarzeniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Mołdawii powiadomiło, że rakieta została odnaleziona w sadzie

"Obszar, w którym wykryto pocisk, jest odgradzany przez patrole policji i Straży Granicznej" - można przeczytać w komunikacie MSW Mołdawii. Jak przekazano, na miejscu zdarzenia mają pojawić się saperzy. 

Reklama

W komunikacie nie wskazano, czy jest to rakieta rosyjska czy ukraińska. MSZ Mołdawii nie przekazało więcej informacji na temat zdarzenia. 

Mołdawia. Zakłócenia w dostawie prądu

W związku z poniedziałkowymi rosyjskimi atakami rakietowymi na Ukrainę mołdawski operator energetyczny Moldelectrica poinformował o zakłóceniach w dostawach prądu.

"Możliwe są przerwy w dostawie prądu" - podała spółka, cytowana przez portal noi.md.

Wicepremier Mołdawii Andrei Spinu oświadczył, że w przypadku takiej sytuacji wszystkie służby publiczne są gotowe do interwencji i przywrócenia zasilania w jak najszybszym czasie. - Apeluję o ostrożność i gotowość - powiedział.

Przerwy w dostawie prądu dotknęły stolicę kraju - Kiszyniów. Z kolei mieszkańcy lewego brzegu Dniestru spodziewają się, że wkrótce mogą całkowicie stracić zasilanie. Władze nie poinformowały jeszcze o tym, gdzie prąd będzie wyłączany.

Portal noi.md przypominał, że 23 listopada, po rosyjskich uderzeniach rakietowych na Ukrainę, w Mołdawii doszło do masowych przerw w dostawie energii elektrycznej. Tysiące odbiorców zostały bez prądu, który przywrócono dopiero następnego dnia.

Wcześniej podobne przerwy wywołane atakiem rakietowym Rosji na Ukrainę miały miejsce 15 listopada. Wówczas nie działały sieci kilku operatorów telefonii komórkowej. Wojna w Ukrainie stale pogarsza sytuację energetyczną Mołdawii, której postsowiecka infrastruktura jest połączona z Ukrainą.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mołdawia | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama