Reklama

Mołdawia: W pobliżu granicy spadła kolejna rakieta

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Mołdawii poinformowało w sobotę, że w wyniku ostatnich rosyjskich nalotów na Ukrainę na północy kraju znaleziono szczątki pocisków rakietowych. Do podobnego incydentu doszło w pobliżu granicy na początku grudnia.

"Po zmasowanym bombardowaniu Ukrainy przez Rosję, patrol policji granicznej odkrył pozostałości pocisku" - poinformował resort na Facebooku.

Ministerstwo dodało, że na miejsce udały się odpowiednie służby, a sprawą zajmie się prokuratura. 

To trzeci przypadek, kiedy na terytorium Mołdawii spadają fragmenty pocisków po rosyjskich nalotach na Ukrainę. Nie jest jasne, czy to rosyjskie pociski, które zabłądziły w trakcie masowego ostrzału na Ukrainę, czy efekt działania ukraińskiej obrony przeciwpowietrznej. 

Wojna na Ukrainie. Fragmenty pocisków w Mołdawii 

Na początku grudnia fragmenty pocisku odnaleziono w miejscowości Bryczany w rejonie północnej Mołdawii w pobliżu granicy z Ukrainą. 

Reklama

Doszło wówczas do kolejnego zmasowanego rakietowego ataku Rosji na Ukrainę. Według agencji Unian, fragmenty rakiety zostały odnalezione przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy patrolowali okolicę w związku z atakami w sąsiednim kraju. 

Po zdarzeniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Mołdawii powiadomiło, że rakieta została odnaleziona w sadzie

"Obszar, w którym wykryto pocisk jest odgradzany przez patrole policji i Straży Granicznej" - można przeczytać w komunikacie MSW Mołdawii. 

INTERIA.PL/Reuters
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | Wojna w Ukrainie 2022 | Mołdawia | Rakieta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy