Reklama

Reklama

Ministerstwo Obrony Rosji: Flota Pacyfiku rozpoczęła manewry

Rosyjska Flota Pacyfiku rozpoczęła manewry - powiadomiło Ministerstwo Obrony Rosji. Jak poinformowano, w tygodniowych manewrach uczestniczyć będzie 40 okrętów i jednostek wsparcia logistycznego oraz 20 samolotów.


Jak informuje rosyjskie ministerstwo obrony, celem manewrów jest m. in. "przećwiczenie, we współpracy z lotnictwem, wykrywania okrętów podwodnych przeciwnika" oraz "obrony przeciwlotniczej taktycznych grup okrętów".

Reuter zwraca uwagę, że manewry na tak dużą skalę odbywają się w napiętej sytuacji międzynarodowej spowodowanej trwającą już trzy miesiące agresją Rosji na Ukrainę.  

Wojna w Ukrainie. Zasadzka na siły Rosjan

Jak informował w czwartek Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy, wojska ukraińskie urządziły zasadzkę na wojska rosyjskie w Siewierdoniecku. Według informacji przekazanych przez doradcę prezydenta, Rosjanie zostali uwięzieni w mieście. 

Reklama

Walki o miasto toczą się od zeszłego tygodnia. Władze Ukrainy twierdzą, że Rosjanie zamierzają zająć Siewierodonieck, otoczyć Lisiczańsk i opanować pozostałe tereny obwodu ługańskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy