Reklama

Reklama

Miejscowości obwodu ługańskiego pod ostrzałem. Walki uliczne w Siewierodoniecku

Wszystkie miejscowości w kontrolowanej przez władze w Kijowie części obwodu ługańskiego są pod rosyjskim ostrzałem - poinformował w piątek gubernator tego regionu Serhij Hajdaj. Zapewnił, że Lisiczańsk znajduje się całkowicie pod kontrolą ukraińską.

"Najgorętszym punktem w regionie jest Siewierodonieck. Trwają tam walki uliczne, a rosyjskie siły kontrolują większość miasta. "Rosyjscy żołnierze masowo giną, ale na ich miejsce codziennie przychodzą coraz to nowi zabójcy. Siewierodonieck niszczą 'do zera'" - przekazał Hajdaj.

Poinformował, że ewakuacja ludności odbywa się jedynie z Lisiczańska i hromady (gminy) hirskiej. Niemożliwe jest wywiezienie ludzi z Siewierodoniecka, w tym z zakładów Azot. Jak podkreślił gubernator, jest to zbyt niebezpieczne.

Zapewnił, że Lisiczańsk znajduje się całkowicie pod kontrolą ukraińską, a każdego dnia trafiają tam transporty humanitarne.

Reklama

Główna trasa prowadząca z miasta - do Bachmutu - jest nieprzejezdna w związku ze stałym ostrzałem ze strony rosyjskiej armii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy