Reklama

Reklama

Miedwiediew: Zachód zbliża się do kolejnej wojny światowej

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział w środę, że "rzekomy atak rakietowy na terytorium Polski pokazał, że Zachód zbliża się do kolejnej wojny światowej". Obarczył także winą stronę ukraińską.

"Incydent z rzekomym ukraińskim "atakiem rakietowym" na polską wieś dowodzi tylko jednego: prowadząc wojnę hybrydową z Rosją, Zachód zbliża się do wojny światowej" - napisał Dmitrij Miedwiediew.

Wybuch w Przewodowie

We wtorek po godz. 15 - jak przekazali przedstawiciele polskich władz - na terenie leżącej niedaleko od granicy z Ukrainą wsi Przewodów (powiat hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk; w wyniku eksplozji śmierć poniosło dwóch obywateli Polski

Siły rosyjskie przeprowadziły tego dnia po południu zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w tej sprawie w nocy z prezydentem USA Joe Bidenem. W nocnym oświadczeniu dla mediów polski prezydent powiedział, że "nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił rakietę, prowadzone są czynności śledcze". 

Reklama

"Urzędnicy amerykańscy powiadomili, że według wstępnych ustaleń rakieta, która uderzyła w Polskę, została wystrzelona przez siły ukraińskie w zbliżający się rosyjski pocisk" - przekazała z kolei agencja AP. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy