Reklama

Miedwiediew o dostawie czołgów do Ukrainy: To nie uchroni przed odwetem

Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, odniósł się do przekazywania czołgów i broni Ukrainie w celu "zapobiegania III wojnie światowej". "Ochrona Ukrainy, nie uchroni starego świata przed odwetem" - napisał Miedwiediew.

"W strukturach władzy w Europie nie ma wielu głupców. Pewien minister obrony Włoch nazwał dostawy pojazdów opancerzonych i innej broni na Ukrainę jako zapobieganie trzeciej wojnie światowej. Rzadki ekscentryk" - napisał były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, odnosząc się do dostaw czołgów ukraińskim obrońcom.

Miedwiediew grozi: Wszystko będzie w gruzach

"Sąsiedzi utalentowanego pastora ze złego, mglistego królestwa z kompleksem imperium posunęli się jeszcze dalej. Mówią, że całe uzbrojenie, jakim dysponuje NATO, powinno być 'w tej chwili' dostarczone do Kijowa. I myśliwce, setki czołgów i systemy rakietowe dalekiego zasięgu. Jakby to był jedyny sposób, aby zapobiec ekspansji Rosji i znowu wojnie światowej" - kontynuował Miedwiediew.

Reklama

Dalej stwierdził, że działania Zachodu nie przyniosą oczekiwanego skutku. "Po pierwsze, ochrona Ukrainy, której nikt nie potrzebuje w Europie, nie uchroni starego świata przed odwetem. Po drugie, jeśli rozpocznie się III wojna światowa, to niestety nie będzie prowadzona na czołgach, a nawet na myśliwcach. Wtedy na pewno - wszystko będzie w gruzach" - napisał. 

"Jednak czego się spodziewać po przedsiębiorcy z niepełnym wyższym wykształceniem i jego głupich sąsiadach, którzy napompowali się w czasie pandemii właśnie w swoich zakładach pracy, mieszczących się przy Downing Street 10. Chociaż duch W. Churchilla byłby zadowolony z następców" - zakończył swój wpis Miedwiediew.

Czołgi dla Ukrainy. Deklaracja m.in. USA i Niemiec

Stany Zjednoczone zapowiedziały w tym tygodniu wysłanie do Ukrainy 31 swoich najnowocześniejszych czołgów Abrams, wcześniej podobną deklarację złożyły Niemcy i inne kraje, zapowiadając wysłanie Kijowowi czołgów Leopard.

Reuter zauważa, że po raz pierwszy Ukraina dostanie broń służącą głównie do działań ofensywnych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Rosja | Dmitrij Miedwiediew | USA | Niemcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy